Hasır sandalyeler dünyanın farklı kültürlerinde kendine yer edinebilmiş doğal ürünlerden biridir. Kimi zaman bir taş evin içerisinde şık bir sandalye olarak, kimi zaman ise bir kahvehane taburesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu ülkenin kültürel bir parçası olarak görülen “hasır örgücülüğü” zor bir zanaat olarak kabul edilir. Özer Aldoğan A.Ş. 26 yıldır bu zor zanaatı icra etmenin ve bu kültürü yaşatmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Firmamızın kullandığı hasır, Uzak Doğu’dan ithalatı yapılan ve deniz otu (seagrass) olarak anılan dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir.

Firmamız, bu alanda sahip olduğu tecrübe sayesinde her türlü sandalye oturma yeri ve sırt kısmına hasır örgü işlemi uygulayabilmektedir. Ayrıca kasnak olarak sonradan sandalye üzerine monte edilebilen hasır oturma yerleri üretimi gerçekleştirmektedir. Böylece tüm dünyada kültürel bir değere sahip olan klasik hasırı modern tasarım ile buluşturmaktadır.

Hasır sandalyeler, Norveç’in Hjelmeland kasabasında da kendine önemli bir yer edinmiş ve zamanla o bölgenin kültürel bir parçası haline gelmiştir. 1938 yılında kurulmuş olan "AKSEL L. HANSSON A/S" firması tüm Norveç’te kültürel bir değer olarak kabul görmüş ve "Jærstol" olarak adlandırılan hasır sandalyeleri üretmektedir. Özer Aldoğan A.Ş. ise bu firmanın 1978 yılından beri sandalye üretimi ve hasır sandalye örgüsü konusundaki iş ortağıdır.

 

   

 

Sandalye Üzerine Örgüler   Kasnak Üzerine Örgüler   Fason Uygulamalarımız
   

Firmamız, her türlü sandalye üzerine hasır örgü yapabilmektedir. Bu işlemler istenilirse boya öncesi, istenilirse boya sonrası yapılarak nakliye ve stoklamada kolaylık sağlamaktadır.

        

   Sandalye üzerine örgü yapılamayacak olan uygulamalarda firmamız kasnak üzerine örgü yapmaktadır. Sandalye üzerine montaj yapılacak şekilde imal edilen kasnaklar, stoklama olanağı ve hızlı montaj avantajı sunmaktadır.

 

       

Firmamız istenilen her türlü sandalye modeli için hasır örgü uygulamaları yapabilmektedir. Bu uygulamaları istenilen modele uyumlu kasnaklar üzerine yaparak üreticiler için çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Özer Aldoğan Sandalye  Masif Mobilya İmalat Sanayi Ticaret A.Ş.
İTOB Organize Sanayi Bölgesi 10005 Sokak No:64 35470   Tekeli - Menderes - İZMİR / TÜRKİYE
Tel: +90 232 799 00 46   Faks: +90 232 799 01 28   info@aldogan.com.tr